Windows 10 arama bölümü çalışmıyor , Windows 10 arama yapmıyor , Windows arama hatası vb sorunlarınız varsa bu makale sorunlarınıza çare bulacaktır! 🙂 Bu sorun genelde windows 10 arama çubuğu boş gibi yakarışlarla süregelir. Ve yapmanız gerekenler aşağıda adım adım resimlerle birlikte anlatılmıştır. Eğer sorun hala devam ederse aşağıya yorum olarak yazın. Sorununuz çözülmeden bu siteden çıkmanıza izin vermeyeceğiz. 🙂

Windows 10 Arama Çalışmıyor Çözümü

ADIM-1

Sorun bing arama motorundan kaynaklanıyor olabilir. Windows 10 arama çubuğu bing motorunu kullandığı için bing motorunu devre dışı bırakmamız gerekmektedir. Merak etmeyin bu zaten kullandığınız bir özellik değil arkaplan işlemidir. Bu işlemi yapmak için öncelikle yapmanız gerekenler :

Windows + R tuşlarına aynı anda basın ve çalıştır bölümüne regedit yazıp entera basın.

How to fix search problems in Windows 10

ADIM-2

regedit yazıp enterledikten sonra karşımıza Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılış ekranı gelecek ” EVET ” e tıklayarak kayıt defterine giriş yapıyoruz. Şu şekilde bir ekran olmalı.

How to fix search problems in Windows 10

Şimdi üst taraftaki url kanalına aşağıdaki metni yapıştırıp enter’a basıyoruz ki istediğimiz konuma erişelim.

Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

Entere bastıktan sonra karşınızda farklı dosyalar gözükecek tıpkı aşağıdaki gibi:

How to fix search problems in Windows 10

Bu ekranda sizde olmayıp bende olan bir dosya var o da BingSearchEnabled . Şimdi sizin sorununuzun da çözülmesi için sağdaki ekranda boş bir kısıma sağ tıklayıp Yeni yazısının üstüne gelerek DWORD (32 bit) Değeri seçeneğine tıklayın ve ismine BingSearchEnabled yazıp entera basın.

Tebrikler! Sorun Çözüldü! Artık bilgisayarınızı yeniden başlatma zamanı!
Unutmayın yeniden başlattıktan sonra eğer hala sorun çözülmediyse aşağıda yorumlardan bize belirtin ki sorun çözülmeden siteden çıkmayın! İyi günler.

Leave A Comment

Yazılarımızdan Haberdar Olun!

Yeni içeriklerde size bildirim maili gönderelim…

Mailiniz yalnızca yeni yazılar için kullanılacaktır!